Żarówki tradycyjne i energooszczędne

Ustalenia prawne jakie możemy obecnie spotkać w UE powodują, że tradycyjne żarówki powoli odchodzą do lamusa. Sporym plusem jaki posiadały żarówki starszego typu była ich niska cena. Żarówki energooszczędne nie zawsze dają nam faktyczne oszczędności. Wiele zależy od tego w jaki sposób takie żarówki są przez nas używane.

Gdy decydujemy się na żarówki energooszczędne musimy brać pod uwagę, że oszczędności pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Musimy również oduczyć się pewnych nawyków, jak zapalanie i gaszenie światła w każdej chwili. Żarówki nowego typu dają oszczędności dopiero wtedy, gdy bardzo długo świecą. W przypadku, gdy są włączane pobierają znacznie więcej prądu, niż tradycyjne rozwiązania.

Musimy brać również pod uwagę fakt, że tanie żarówki o walorach energooszczędnych nie są w stanie zapewnić nam większych oszczędności. W takim przypadku takie żarówki bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Żarówki, które warto kupować kosztują znacznie powyżej kilkunastu złotych. Najlepsze sięgają nawet kilkudziesięciu złotych. Tylko takie żarówki są w stanie zapewnić nam oszczędności na ilości zużywanego prądu. Jeśli wiemy, że żarówki będą przez nas włączane i wyłączane bardzo często oraz nie będziemy z nich intensywnie korzystali, lepiej jest decydować się na żarówki tradycyjne. Za niewielkie pieniądze jesteśmy w stanie kupić bardzo dużo takich żarówek. W ten sposób nawet, gdy szybko będą one ulegały zniszczeniu nie stracimy na takim zakupie.

‚Warto brać dodatkowo pod uwagę, że żarówka tradycyjna daje ciepło. Wydziela go wprawdzie niewiele, ale zawsze jest w stanie w niewielkim stopniu zwiększać ilość ciepła w danym pomieszczeniu. Jeśli zdecydowaliśmy się na świetlówki energooszczędne nie będą one wydzielały żadnego ciepła. W ten sposób bardzo często będziemy musieli wydawać nieco więcej pieniędzy na energię cieplną. Nie możemy również zapominać, że energooszczędne rozwiązania muszą być stosowane całościowo, czyli musimy ich używać w całym domu, jeśli chcemy uzyskać odpowiedni efekt skali.

Dodaj komentarz