Powody dla których warto używać solarnego oświetlenia ulicznego

Często zapracowani i zabiegani zapominamy zwrócić uwagę na otoczenie, na to jak technologia po cichu wkrada się w każdy aspekt naszego życia. Ostatnimi czasy bardzo modnym tematem jest pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Na tej idei wyrósł projekt lamp ulicznych wykorzystujących energię słoneczną, tak zwanego solarnego oświetlenie ulicznego.

Takie lampy za dnia pozyskują energię słoneczną, by nocą oddawać ja w postaci światła. Latarnia jest niezależna od tradycyjnych źródeł światła, pozwala oszczędzać energię, wykorzystuje energooszczędne oprawy LED oraz jest dotowana. W rozwinięciu znajdziecie powody dla których warto wykorzystać oświetlenie solarne.

Powód 1: Ekologiczność.

Lampy solarne są ekologiczne. Nie potrzebują zewnętrznego zasilania, po zapadnięciu zmierzchu mogą pracować nawet do 10 godzin. Uniezależnienie od zewnętrznych źródeł energii sprawia, że nie przyczyniamy się do emisji CO2 do atmosfery.

Powód 2: Odnawialność.

Energia słoneczna jest odnawialnym źródłem energii. Słońce codziennie pojawia się na nieboskłonie, nawet w pochmurny dzień do paneli słonecznych dociera pewna ilość energii słonecznej. W przeciwieństwie do ropy, węgla czy gazu nie musimy się obawiać, że słońce przestanie dostarczać energii za naszego życia. Przed słońcem jeszcze 5 miliardów lat życia.

Powód 3: Dostępność.

Lampy solarne mogą być zainstalowane w każdym miejscu, nawet tam gdzie panuje wieczny cień. Wystarczy, że panele słoneczne zostaną zainstalowane na słońcu.

Powód 4: Wytrzymałość.

Co prawda płytka krzemowa sama w sobie nie jest tak wytrzymała jak by to można sobie zażyczyć. Na szczęście umieszczona za szkłem wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością. Nie musimy się martwić, że nasze panele ulegną zniszczeniu.

Powód 5: Oszczędność pieniędzy.

W czasach w których energia  elektryczna wciąż drożeje istnieje parcie na poszukiwanie energooszczędnych rozwiązań. Dzięki zastosowaniu ulicznych lamp słonecznych nie musimy płacić za prąd, który w innym przypadku dostarczała by nam elektrownia.

Powód 6: Oszczędność energii.

Lampy słoneczne wykorzystują diody LED jako źródło światło. Oświetlenie LED’owe charakteryzuje się bardzo małym poborem energii elektrycznej, dzięki czemu jest w stanie dostarczać silne światło wszędzie tam gdzie tego potrzebujemy, przez wiele godzin po zapadnięciu zmroku.

Powód 7: Łatwa instalacja.

Panele słoneczne są bardzo łatwe w instalacji. Zwykle potrzeba tylko kilku śrub by dobrze przymocować panel. Do tego trochę podstawowego okablowania i sprawa gotowa. Nie musisz doprowadzać innych źródeł energii. Każda lampa jest samowystarczalna. Możesz je postawić tam gdzie chcesz, bez prowadzenia kabli sieci energetycznej.

Powód 8: Bardzo niskie napięcie.

W lampach solarnych wykorzystywane jest oświetlenie LED, które do działania potrzebują bardzo niskiego napięcia, dając przy tym silne światło. Niższe napięcie oznacza bezpieczeństwo użytkowania i instalacji.

Powód 9: Akumulatory.

Większość systemów oświetlenia działających dzięki energii słonecznej wykorzystuje akumulatory do składowania nadmiarowej energii. Dzięki temu, po zapadnięciu zmierzchu lub w bardzo pochmurny dzień, lampy mogą wciąż świecić. Nawet kilka dni. Zmagazynowana energii pozwala utrzymać pracujący system.

Powód 10: Dotacje.

Energia słoneczna jest odnawialnym źródłem energii, nie zanieczyszczającym środowiska. Właśnie dlatego, działa program dotacji do 70% na zakup zestawów solarnych. Możesz zamontować energooszczędne i czyste oświetlenie, korzystając przy tym na dotacji.

Dodaj komentarz