Innowacyjne projekty oświetleniowe wykorzystujące oświetlenie LED

Oświetlenie jest istotnym elementem wystroju wnętrza, dlatego prócz dostarczania światła powinno wręcz promieniować i zapewniać wnętrzu olśniewającą atmosferę. Matowe abażury i zwykłe projekty oświetleniowe na pewno nie poprawią ogólnej atmosfery – mogą wręcz sprawić, że obserwatorzy opuszczą pomieszczenie zmęczeni.

Decydując o wyborze modnego oświetlenia masz w końcu szansę wpłynąć na ogólny wygląd wnętrza i zaznać artystycznej przygody. Możesz pokazać swoją kreatywność i zaprojektować modne oświetlenie wykorzystujące źródła LED’owe. Oto kilka innowacyjnych projektów oświetlenia, które pomagają właścicielom domów olśnić każdego.

1. Szklane żyrandole.

Ci którzy pragną połączyć klasyczne piękno z nowoczesnością powinni rozważyć montaż szklanego żyrandola wykorzystującego oświetlenie LED. Szklane, duże, odważne, dramatyczne, monumentalne – o szklanych żyrandolach dużo można powiedzieć. Białe światło lamp LED pozwala na osiągniecie bardzo pięknego efektu: dzięki temu szkło wygląda niemal jak diament lub kosteczki lodu zawieszone w przestrzeni. Bardzo delikatny i imponujący efekt, którego nie można było osiągnąć z tradycyjnymi żarówkami. Na pewno pozytywnie zaskoczysz obserwatorów.

2. Abażury pełne detali.

W sklepach oświetleniowych istnieje szereg szczegółowych abażurów, które często zaskakują skomplikowanym acz delikatnymi wzorami. Możesz zakupić abażury odpowiadające wzorom foteli i kanap, wzorom tapet a nawet firanek. Jeżeli używasz firanek postrzępionych bliżej dołowi, możesz zakupić abażury o bardzo podobnym wykonaniu. Wykorzystanie lamp LED’owych pozwoli ci kierować światło tam gdzie tego potrzebujesz, nawet wtedy kiedy używasz abażurów.

3. Oświetlenie LED wykorzystujące korek.

Jeżeli jesteś jedną z osób uświadomionych ekologicznie, zapewne będziesz chciał to pokazać również w wystroju wnętrza. Jako, że korek jest materiałem ekologicznym, odnawialnym i ciepłym jest wykorzystywany również w tworzeniu innowacyjnego oświetlenia. Abażury z korka, lampy korkowe, żyrandole. Rozejrzyj się w sieci a zobaczysz, ze takie oświetlenie może nadać wnętrzu ciepłej kolorystyki.

4. Oświetlenie artystyczne.

Właściciele domów z pasją do sztuki mogą rozważyć montaż oświetlenia LED zamontowanego w rzeźbach: kamiennych, mosiężnych, ze stali nierdzewnej, korka, drewna itd. Jest wiele rzeźb i materiałów, które stworzą innowacyjną i artystyczną atmosferę. Prócz unikatowego wyglądu będą miały wpływ na niezwykły wzorzec światła.

Dodaj komentarz