Gdzie możemy stosować oświetlenie indukcyjne?

Ze względu na dużą żywotność oraz odporność na wstrząsy i drgania, pierwotnie lampy indukcyjne były wykorzystywane w miejscach trudno dostępnych, narażonych na powyższe czynniki. Do takich miejsc należą tunele i mosty. Ciągła wymiana oświetlenia w tych miejscach doprowadziła by do wielkich nieudogodnień i dużych strat finansowych. Ośrodki administracyjne które nie mogły sobie na to pozwolić szybko porzuciły tradycyjne lampy sodowe na rzecz oświetlenia indukcyjnego.

Obecnie oświetlenie indukcyjne stało się na tyle przystępne, że jego montaż coraz częściej jest rozważanych przez stacje paliw i zakłady produkcyjne. Zastąpienie oświetlenia sodowego oraz lamp fluorescencyjnych w tych miejscach może doprowadzić do oszczędności na energii elektrycznej sięgającej nawet 30% do 70%. Ponadto oświetlenie indukcyjne wyróżnia się jasnym białym światłem, poprawiającym widoczność i bezpieczeństwo na stacjach paliw.

Również miasta mogą bardzo dużo skorzystać w przypadku oparcia oświetlenia ulicznego o lampy indukcyjne. Lampa indukcyjna wytrzymuje temperatury dochodzące do -40 °C, jest odporna na drgania oraz świeci około 100 tysięcy godzin. Jednostka administracyjna która zdecyduje się wymienić tradycyjne oświetlenie na oświetlenie indukcyjne zaoszczędzi pieniądze na energii elektrycznej i drogich konserwacjach. Jeżeli przyjmiemy, że oświetlenie uliczne zapalane jest na 10 godzin dziennie, oznacza to, że lampy wytrzymają około 25 lat. Taka żywotność jest nie do osiągnięcia przez awaryjne lampy sodowe.

Ponadto oświetlenie uliczne oparte na lampach indukcyjnych oferuje światło lepszej jakości, mocniejsze i lepiej odwzorowujące barwy. Mocniejsze światło to większe bezpieczeństwo na drogach i poczucie bezpieczeństwa w umysłach pieszych poruszających się nocą chodnikami lub po parku.

Dodaj komentarz