Dlaczego stacja paliw powinna być dobrze oświetlona?

Nie możesz przejechać obok nich obojętnie. Spotykasz je przy głównych drogach i mniej znaczących ulicach. Zauważasz gdy wyruszasz do pracy lub wracasz do domu. Widzisz je podczas podróży po całym kraju. O czym mowa? O stacjach paliw!

Gdzie dziś bylibyśmy bez tych wszystkich stacji paliw działających wzdłuż dróg? Cóż, najpewniej nie tak daleko jak byśmy sobie tego wymarzyli. Wszyscy wiemy jak ważne dla naszego życia są samochody oraz ich tankowanie. A gdzie tankujemy? Oczywiście, że na stacjach paliw. Dzisiejsze stacje to nie tylko miejsca w których możemy się zaopatrzyć w paliwo. To również miejsca w których możemy liczyć na schronienie, ciepły posiłek, kawę lub coś ze sklepu. To miejsca w których możemy na chwile się zatrzymać i nie martwić się o to, że naszemu samochodowi się coś stanie. Tak powinno być, jednak nie zawsze tak jest.

Co sprawia, że po zmroku niektóre stacje paliw są przez nas chętnie wybierane a inne omijane szerokim łukiem? Oświetlenie, przede wszystkim oświetlenie! Geny człowieka mają pamięć w której zapisany jest strach przed nocą i tym co może przynieść zmierzch słońca. W związku z tym niechętnie wybieramy stacje paliw które są źle oświetlone, które w naszej świadomości stwarzają poczucie niebezpieczeństwa. Istnieje przynajmniej kilka dobrych powodów dla których światło stacji paliw musi być mocne a sama stacja bardzo dobrze oświetlona.

1. Bezpieczeństwo klientów.

Gdy ktoś planuje kupić paliwo podczas nocnej jazdy samochodem, lub po prostu gdy chce chwilę wypocząć, nie zatrzyma się w źle oświetlonym miejscu. Taka osoba szuka dobrze oświetlonej stacji paliw na której będzie mogła bezpiecznie zatankować, zaparkować samochód oraz udać się na kawę bez obawy o swoje zdrowie lub auto. Odpowiednie oświetlenie pomaga czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas wypoczynku.

2. Bezpieczeństwo personelu.

Kiedy członkowie twojego personelu mają wykonać konserwację lub czyszczenie pompy, jasne oświetlenie jest niezbędne by zapewnić im bezpieczeństwo. Ponadto jasne oświetlenie pozwala dobrze widzieć wszystkie nadjeżdżające samochody i ocenić zamiary osób które zatrzymują się na stacji. Źle oświetlone stacje paliw są potencjalnym miejscem w którym może dojść do kradzieży lub wandalizmu.

3. Większa widoczność stacji.

Mówi się, że to bezpieczeństwo powinno być najważniejszym czynnikiem motywującym. Tymczasem do właścicieli biznesu bardzo często przemawia punkt trzeci: widoczność. Dzięki mocnemu, dobremu oświetleniu twoja stacja paliw jest lepiej widoczna już z daleka. To sprawia, że kierowcy mogą się przygotować do zjazdu na stację, mają więcej czasu do podjęcia decyzji zakupowej. To sprawia, że będziesz miał więcej klientów, co przełoży się na szybszy zwrot z inwestycji w oświetlenie stacji paliw.

Dodaj komentarz