Co zyskuje stacja paliw po przejściu na nowoczesne oświetlenie?

Każdy kto kiedykolwiek musiał nocą napełnić zbiornik samochodu z pewnością zauważył świetliste wiaty stacji paliw. Rzeczywiście, właściciele najbardziej obleganych stacji paliw zainwestowali sporo pieniędzy w to by ich wiata była dobrze oświetlona i rzucała się w oczy już z bardzo daleka. To bardzo ważne aby zapewnić bardzo dobrą widoczność stacji paliw, zwłaszcza gdy ta poprawiana jest z użyciem nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia.

Aby zapewnić sobie bardzo dobre oświetlenie oraz obniżyć rachunki za energię elektryczną, wielu właścicieli stacji paliw przechodzi na oświetlenie indukcyjne.

Dlaczego wybieramy oświetlenie indukcyjne?

Światła indukcyjne są znane jako bardzo energooszczędne, więc stanowią naturalny wybór dla właścicieli stacji, którzy chcą utrzymać swoje zyski w ryzach. Zastąpienie tradycyjnego oświetlenia indukcyjnym stanowi jedną z najszybszych dróg do oszczędności, przy jednoczesnym utrzymaniu dużej efektywności świetlnej. Szacuje się, że lampy indukcyjne potrafią zaoszczędzić nawet 60%-70% energii elektrycznej. Dzięki temu możemy uzyskać zwrot z inwestycji w oświetlenie już w przeciągu 12 – 18 miesięcy.

Oprócz znacznych oszczędności indukcja zapewnia białe światło, bardzo wysokiej jakości. To prowadzi do tego, że nasza stacja paliw wygląda na bardziej atrakcyjną i bezpieczniejszą niż w przypadku stosowania tradycyjnych, nie energooszczędnych źródeł światła. Lepsza prezentacja wpływa na poprawę wizerunku marki, to z kolei powoduje, że do naszej stacji chętniej zajeżdżają kierowcy.

Oświetlenie indukcyjne to mniej konserwacji.

Chociaż lampy indukcyjne do najtańszych nie należą, to wysokie koszty indukcji rekompensują nam bardzo rzadkie konserwacje i wymiany oświetlenia. Lampy indukcyjne charakteryzuje bardzo wysoka jakość wykonania. Dzięki brakowi elektrod są odporne na wstrząsy i drgania, zaś brak żarnika wydłuża żywotność źródła światła.

Żywotność typowej lampy indukcyjnej wynosi aż 100 tysięcy godzin. Oznacza to, że po osiągnięciu progu 100 000 godzin awarii ulega 50% lamp. Tak więc lampa indukcyjna może świecić ponad 11 lat bez przerwy, lub ponad 22 lata na pół etatu.

Stosując lampy indukcyjne: oszczędzasz energię elektryczną, zwiększasz widoczność stacji paliw, oszczędzasz czas na konserwacji oraz nie tracisz pieniędzy. Ile już razy byłeś zmuszony zamknąć niektóre z dystrybutorów paliwa ze względu na wymianę tradycyjnego oświetlenia? W tym czasie zniecierpliwieni kierowcy darowali sobie tankowanie na twojej stacji udając się do konkurencji. Z lampami indukcyjnymi takie przypadki pójdą w niepamięć.

Dodaj komentarz