5 powodów dla których zainwestujesz w oświetlenie indukcyjne

Oświetlenie indukcyjne nie jest nowym wynalazkiem, to staruszek który ma już na karku dobre 100 lat. Jednak wcześniej korzystanie z tej technologii było niemożliwe ze względu na bardzo wysokie koszty produkcji. Podobnie dziś ma się sprawa grafenu: wiemy jak go stworzyć jednak produkcja jest nieopłacalna. Musiało upłynąć wiele lat zanim produkcja i wykorzystanie oświetlenia indukcyjnego mogło stać się opłacalnym.

Dziś już możemy korzystać z zalet lamp wykorzystujących proces indukcji magnetycznej. Poniżej kilka powodów dla których warto to robić.

1. Ekologiczność.

Żyjemy w czasach w których bycie ekologicznym jest bardzo modne. Jednak nie tylko ze względu na modę powinniśmy instalować światła indukcyjne. Tego rodzaju oświetlenie zużywa bardzo mało energii elektrycznej, dzięki czemu do atmosfery emitowane jest mniej dwutlenku węgla powodującego efekt cieplarniany. Ponadto lampa indukcyjna podlega utylizacji tylko raz na 100 000 godzin, tradycyjna żarówka raz na 3 000 godzin. Pomyślcie ile materiałów musiało zostać użytych do produkcji 33 żarówek lub jednej lampy indukcyjnej.

2. Energooszczędność.

Niech cię nie zwiedzie wiek technologii indukcyjnej. Lampy indukcyjne to bardzo nowoczesne, energooszczędne rozwiązanie, pod względem ilości lumenów na wat ustępujące wyłącznie oświetleniu LED’owemu. Wysokiej jakości lampy indukcyjne są w stanie dostarczyć 90 lumenów na każdy wat. W tym samym czasie tradycyjna żarówka dostarcza około 12-13 lumenów na wat zaś lampa halogenowa 40 lumenów na wat. Kiedy tradycyjna żarówka 60 watowa świeci z mocą 720 lumenów, 60 watowa lampa indukcyjna dostarczy 5 400 lumenów. Idąc dalej, ów tradycyjną żarówkę pobierającą 60 wat możemy zastąpić świetlówką indukcyjną pobierająca 8 watów energii.

3. Mała ilość konserwacji.

Co najbardziej nas wkurza w świetlówkach i tradycyjnych żarówkach? Może to, ze bardzo często się przepalają? Ma to związek z bardzo małą żywotnością obu technologii. Żarówka świeci około 3 000 godzin podczas gdy świetlówka kompaktowa osiąga czas pracy od 6 000  do 15 000 godzin. W tym samym czasie lampa indukcyjna może świecić 100 000 godzin. Tak długi czas pracy sprawia, że oświetlenie indukcyjne wymaga bardzo niewiele konserwacji.

4. Oszczędność pieniędzy.

Energooszczędność i bardzo mała ilość konserwacji wpływają na znaczną oszczędność pieniędzy. Szacunki pokazują, że tam gdzie zastosowano oświetlenie indukcyjne pobór energii elektrycznej zmalał od 30% do 70%. Nie musimy kupować źródła światła tak często jak w przypadku tradycyjnych lamp, co zmniejsza straty spowodowane konserwacją oświetlenia. Z uwagi na oba czynniki oświetlenie indukcyjne jest często wykorzystywane przez stacje paliw, ośrodki administracyjne oraz przemysł. We wspomnianych przypadkach zwrot z inwestycji w oświetlenie indukcyjne następuje w około 18 miesięcy.

Dodaj komentarz